Rotatory do maszyn leśnych

Rotatory hydrauliczne

Rotatory do maszyn leśnych

Rotatory stosowane są w maszynach przemysłowych, które wymagają nieograniczonego obrotu pracujących ramion mechanicznych. Ze względu na swoją konstrukcję rotatory umożliwiają płynną dostawę oleju hydraulicznego do potrzebnych komponentów bez ograniczania obrotu. Umożliwiają obrót o 360 stopni wokół własnej osi. Ułatwiają i przyspieszają pracę, a tym samym obniżają koszty.

Gdzie stosuje się rotatory?

Rotatory można znaleźć na wielu maszynach przemysłowych, które do pracy wymagają układu hydraulicznego i pełnego obrotu ramion. Rotatory służą jako część łącząca między ramieniem mechanicznym a układem hydraulicznym danego urządzenia. Na przykład maszyna leśna musi podnosić ramieniem ciężkie drzewa i ładować je na transporter, aby zapewnić ich płynne usuwanie z miejsca wyrębu.

W naszej ofercie znaleźć można szeroki asortyment rotatorów BaltRotors dla twoich potrzeb. Oferujemy rotatory przeznaczone zarówno do maszyn leśnych, jak i przemysłowych, a także rotatory do kombajnów zrębowych oraz specjalne rotatory z dodatkowym kanałem olejowym.

Rotatory mają idealnie dopasowane elementy wewnętrzne, co minimalizuje ryzyko wycieku oleju pod ciśnieniem, a tym samym utraty wydajności. Ważne jest jednak, aby były regularnie serwisowane przez autoryzowane centrum serwisowe, aby przedłużyć ich żywotność i zapewnić bezproblemowe użytkowanie.

Rotatory do maszyn leśnych wykorzystywane są głównie w dźwigach, chwytakach lub szczypcach przeznaczonych do pozyskiwania i załadunku masy leśnej.

Typy rotatorów:

Każdy typ maszyny potrzebuje określonego typu rotatora, który idealnie połączy cały system z ramieniem mechanicznym – są na przykład rotatory do szczypiec lub chwytaków. Niektóre typy rotatorów pozwalają dodatkowo na nieograniczony obrót i przechył danego narzędzia roboczego (chwytaka, łyżki, wideł, itp.).

Rotatory hydrauliczne dzielą się według zastosowania, a także według nośności. Najmniejsze typy rotatorów mogą obsłużyć maksimum 1 tonę, ale największe (już przemysłowe) urządzenia nawet 16 ton.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej oferty rotatorów, prosimy śmiało się skontaktować z nami za pomocą poniższego formularza – chętnie doradzimy!