Części łączące Baltrotors

Części łączące Baltrotors

Części łączące Baltrotors („połączenie, kości”)

Są to funkcjonalne połączenia między końcem dźwigu/ramienia hydraulicznego a górnym uchwytem rotatora hydraulicznego. Górne i dolne elementy mocujące można zawsze przesuwać nad sworzniem. Ruch rotatora hydraulicznego (lub części łączącej) może być na obu sworzniach wolny („Połączenie bez hamulca”), hamowany na jednym sworzniu („Połączenie z hamulcem”) lub hamowany na obu sworzniach („Połączenie z podwójnym hamulcem”). Elementy łączące zapewniają ruch rotatora – „kiwanie” (i akcesoriów – przymocowanego do niego chwytaka itp.) w dwóch kierunkach: równolegle do osi rotatora i prostopadle do osi rotatora.

Jak wspomniano powyżej, oba te ruchy – „kiwanie” mogą być hamowane, jeden ruch może być hamowany lub żaden z nich może nie być hamowany.

Podłączenie rotatorów hydraulicznych Baltrotors
Podłączenie rotatorów hydraulicznych Baltrotors

Zalety hamowanych elementów łączących Baltrotors

Zastosowanie hamowanej części łączącej zmniejsza kiwanie (a tym samym i uderzenia) ładunku, który jest uchwycony np. w chwytaku ramienia hydraulicznego, a tym samym:

1) operator ramienia hydraulicznego nie musi długo czekać, aż ruch ładunku w chwytaku ustabilizuje się, aby na przykład móc go położyć. Jest więc szybszy i bardziej wydajny = „W tym samym czasie ładuje/wyładuje więcej“

2) Uderzenia i ruch ładunku w chwytaku przy ruchu ramienia hydraulicznego są łagodzone i ograniczane, co zmniejsza zużycie hydraulicznego żurawia/ramienia. Wzrasta żywotność ramienia hydraulicznego i obniżają się koszty jego konserwacji i serwisu.

W naszej ofercie znaleźć można wiele różnych połączeń, które zostały wykonane w celu zwiększenia wydajności pracy i zmniejszenia zużycia maszyn roboczych.

„Hamulec” części łączących Baltrotors jest strukturalnym hamulcem tarczowym, w niektórych typach zabezpieczony również przed wyciekiem oleju z układu hydraulicznego (opatentowany układ hamulca ciernego).

Hamowana część łącząca Baltrotors - detal
Hamowana część łącząca Baltrotors – detal

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej oferty, prosimy śmiało się skontaktować z nami za pomocą poniższego formularza – chętnie doradzimy!

Wszystkie artykuły
Części łączące Baltrotors

Części łączące Baltrotors

Jiří Komárek 4.10.2017

Części łączące Baltrotors („połączenie, kości”) Są to funkcjonalne połączenia między końcem dźwigu/ramienia hydraulicznego a górnym celý článek